Mertçe verilmeliydi - Son dakika Fenerbahçe haberleri - Fotomaç
02 Temmuz 2020, Perşembe

Mertçe verilmeliydi

Mertçe verilmeliydi

"Kupayı soyunma odasında vermek, ışıkları söndürmek, böyle saçmalık olur mu? Bu işin stadın ortasında mertçe, dürüst olarak yapılması gerekir"

Cumartesi günü oynanan ve olaylarla tamamlanan F.Bahçe-G.Saray derbisiyle ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün önemli açıklamalarda bulundu. Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Erdoğan, sadece taraftarı suçlamakla kimsenin sorumluluktan kaçamayacağını belirterek, "Kulüplerin gerçekten samimi bu konularda oraya bir eğlence, adeta haftalık stresini atmaya gelen taraftarlarını tenzih ediyorum. Ama dünyada olduğu gibi ne yazık ki bizim içimize de holiganlar sirayet etmiş. Bu holiganlar ne yazık ki buraları adeta terör alanına çeviriyorlar.
Bunlar bakıyorsunuz farklı yerlerdeki eylemleriyle de bunu gösteriyor. 'Şu kulüpde, bu kulüpte var' demiyorum, ne yazık ki büyük bir çoğunluğunda var" dedi.

BEN KONGRE ÜYESİYİM
Erdoğan, spor yarışmalarının 3 neticesi olduğunu hatırlatarak, "Bunun üçüne de katlanacaksın. Ben bir Fenerbahçe taraftarıyım, hatta kongre üyesiyim. Şimdi kendi stadımızda Galatasaray berabere kalmak suretiyle şampiyon oldu. Sen bunu alkışlayacaksın, tebrik edeceksin. Trabzon'da da söyledim; o akşam bizzat sayın Fatih Terim'i, yönetim kurulu üyesi sayın Abdurrahim Albayrak'ı arayarak tebrik ettim, aynı şekilde F.Bahçe başkan vekilini de arayıp durumdan duyduğum üzüntüyü anlattım" diye konuştu.

SOYUNDA ODASINDA KUPA VERMEK NE DEMEK?
Başbakan Erdoğan, kupa töreni krizini de hatırlatarak, "Şampiyonun oluyor kupasını soyunma odasında vermek, böyle saçmalık olur mu? Işıkları söndürülmesi, böyle bir saçmalık olur mu? Bu işin hepsinin stadın ortasında mertçe, dürüst olarak yapılması gerekir. Bunu görmemiz lazım.
Biz sorumluluklarımızı 'Şiddeti Önleme Yasası'yla yerine getirdik. Futbolu aslına, özüne, ruhuna döndürmenin mücadelesi içinde olduk" ifadelerini kullandı. "Fanatizme varan her hareket, her tarafgirlik büyük sorunlar üretir"diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Birliği değil bölünmeyi, kardeşliği değil düşmanlığı besler. Fanatizm her alanda büyük felaketler doğurur, telafisi mümkün olmayan sorunlar üretir. Sporda şiddetin, tahammülsüzlüğün temeli fanatizmdir. Sporseverlerden ricam; toplumsal dokuyu sarsacak, birlik ve kardeşliğimizi zedeleyecek eğilimlere geçit vermemeleridir."

BAYANLARIN KÜFÜRÜNDEN HİCAP DUYDUM
Başbakan Erdoğan, bayan ve çocuklara açılan cezalı maçlarda edilen küfürlerden utandığını söyledi. Erdoğan, "Bayanların futbolda özellikle tribünlere teşviki, erkekleri yola getirsin, onların kötü tezahüratını önlesin diye yapıldı. Ama sadece bayanların olduğu futbol maçında ben bayanların o küfürlerini görünce hicap duydum. Yarabbi nedir bu hal? Böyle bir şey olabilir mi, böyle bir şey kabullenilebilir mi? Onun için ülkemin bu noktada hanımlarına sesleniyorum; lütfen bu çirkin alışkanlıklardan bir defa kendinizi arındırın" ifadesini kullandı.
  1. 16.5.2012

Mertçe verilmeliydi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA