Kur'an çarpsın ki İbrahim şike yapmaz! - Son dakika Fenerbahçe haberleri - Fotomaç
18 Temmuz 2019, Perşembe

Kur'an çarpsın ki İbrahim şike yapmaz!

Kur'an çarpsın ki İbrahim şike yapmaz!

İbrahim Akın'ın annesi , oğlunu böyle savundu

Davanın tutuksuz sanıklarından İbrahim Akın'ın annesi , dünkü duruşmanın tanıkları arasındaydı. Öztürk, oğlunun menajer Yusuf Turanlı'nın inşaat işi yapan akrabalarından Kıbrıs'taki evi yatırım amacıyla 110 bin avroya aldığını ve evin tapusunu da kendi üzerine yaptırdığını söyledi. Oğlunun daha sonra bu evi, borcunu ödemek için 100 bin dolara satacağını kendisine söylediğini ifade eden Öztürk, "Ben de ona, 'Bari 100 bin euro'ya sat' dedim. Evi satması için telefonla konuştuk" dedi.

Oğlun saf mı?
Anne Öztürk, mahkeme başkanı Ekinci'nin, "İbrahim Akın'ın savurgan olup olmadığını" sorması üzerine, "Evet biraz savurganlığı vardır. 'Alo' diyene para gönderir" cevabını verdi. Öztürk, Ekinci'nin "İbrahim Akın saf mı?" şeklindeki sorusuna, "Değil ama her şeye inanır, ben kendi kendime hep soruyorum, 'Nerede hata yaptım' diye. İbrahim'e küçükken masallar anlatırdım. İyi niyetli yetiştirdim. Keşke tersinden anlatsaydım" karşılığını verdi. Anne Öztürk, mahkeme başkanı Ekinci'nin, "Yusuf Turanlı ile samimi miydi, Turanlı'yı kırar mıydı?" sorusuna, "Samimiydi. Para konusunda kimseyi kırmazdı" cevabını verdi. Öztürk, Başkan Ekinci'nin, "Alma konusunda mı, yoksa verme konusunda mı kırmazdı?" sorusu üzerine, Akın'ın verme konusunda kimseyi kırmadığını ifade etti. Öztürk, avukatların da bazı soruları üzerine şunları kaydetti:

Hoca meselesi ne?
"Kur'an çarpsın İbrahim şike yapmaz. Konuşurken kırmayabilir lafı dolandırır ama şike yapmaz. Yüzde 1 milyon yapmadığına eminim. Asla yapmaz, biz konuştuk. Sorduğumda bana, 'Maçlarımı seyretsinler' diye söyledi." Mahkeme Başkanı Ekinci'nin, "Şu Erzurumlu Hoca meselesi nedir?'' sorusuna Öztürk'ün, "Hoca, İbrahim'in peşini bırakmayan biridir. Tövbe etmiştir, hoca ile görüşmesine karşıyım" demesi üzerine başkan Ekinci, "Millet tövbe etmeye hocaya gider, siz gitmemesi için tövbe ettiğini söylüyorsunuz" şeklinde konuştu. Anne Neşe Öztürk de, ''Biz inançlı insanlarız, ona doğru yolu gösteririz'' dedi.

  1. 4.5.2012

Kur'an çarpsın ki İbrahim şike yapmaz! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN