Andre Santos krizi büyüyor - Son dakika Fenerbahçe haberleri - Fotomaç
04 Nisan 2020, Cumartesi

Andre Santos krizi büyüyor

Andre Santos krizi büyüyor

Andre Santos ve Cristian’ın F.Bahçe’ye transferi sırasında ortaya atılan yolsuzluk iddiası Corinthians yönetimi tarafından araştırma komisyonu kurulmasına neden oldu.

Rehberlik İzleme Komisyonu'nun başına Antonio Roque Citadini getirildi. Citadini Başkan Andre Sanchez'in en büyük rakibi.

Santos'un satışının yüzde 20'sine denk gelen 1 milyon euro'nun Carlos Leite'ye aktarılma nedeni araştırılacak. Bu arada iddialar arasında yer alan TurboSports, 1,3 milyon euro ödeyerek 2008 yılında Andre Santos'un haklarının yüzde 40'ını aldığı bu nedenle de Andre Santos'un F.Bahçe'ye satışından elde etmeleri gereken gelire sahip olamadıkları iddia ediliyor. TurboSports bu nedenle kendi haklarının yüzde 40'ı için Botafogo ile görüştü, hatta satış konusunda bile anlaşmaya varmak üzereler.

Santos'un transferinde 1,2 milyon Brezilya reali alan TurboSports yönetimi haklarının 1,2 milyon euro olduğunu iddia ediyor. Andre Santos transferinde yolsuzluk olduğu ortaya çıkarsa, Sanchez'in koltuğunu Citadini'ye kaptırmaktan kurtulamayacağı belirtiliyor.

  1. 31.05.2010
  2. Güncelleme: 31.05.2010 09:46

Andre Santos krizi büyüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA