Turkuvaz Medya'dan E-Spor zirvesi - Son dakika ESPOR haberleri - Fotomaç
16 Ekim 2019, Çarşamba

Turkuvaz Medya'dan E-Spor zirvesi

Turkuvaz Medya'dan E-Spor zirvesi

Para ve Forbes tarafından düzenlenen zirvede konuşan Kasapoğlu, ’nin E-Spor’da global marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Turkuvaz Dergi Grubu'nun ekonomi dünyasına yön veren dergileri Para ve Forbes tarafından, Gençlik ve Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katılımıyla E-Spor 2019 zirvesi dün muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirildi. Teknoloji ve spor dünyasının önemli isimlerinin bir araya geldiği zirvede konuşan , tarihi önemde mesajlar verdi, yol haritasını çizdi. İşte Kasapoğlu'nun önemli mesajları:

Çok kısa bir zaman içerisinde sektörün globalde ve 'de bu denli ivme kat etmesi gerçekten takdire şayan... Firmalarımız, sektörde gün geçtikçe ağırlığını daha da artırıyor. Oyuncularımız uluslararası düzeyde ülkemizi en güçlü şekilde temsil ediyor.

İnanıyorum ki bilinçli ve stratejik düzeyde doğru adımlar atarsak, Türkiye sektöründe global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

E-Spor yazılımı, donanımı, markalaşmayı ve oyun geliştirme aktivitelerini içinde barındıran, büyüklüğü milyar dolarlarla ifade edilen dijital oyun sektörünün bir bileşenidir.

Bu aktivitenin Türkiye'nin dijital oyun pazarına da pozitif etkisi bir hayli fazla. Kullanan değil, üreten ülke olmak durumundayız ve bu nedenle gençlerimizin üretimini, projelerini desteklemeye hazırız.

Yazılım, robotik kodlama, yapay zeka ve dijital icat ve girişimlerin bugünün dünyasını şekillendiren etkenlerdir.

Bu aktivitenin oyunculara mental anlamda kazandırdıkları ve bilinçli bir şekilde icra edilmediği takdirde kaybettirdikleri var.

Biz bu konuda da stratejik adımlar atmak ve olası tehlikelere karşı gençlerimizi korumak zorundayız.

SEKTÖRÜN GELECEĞİ KONUŞULDU
"Fenomen ve Oyuncuların Gözüyle E-Spor'da Gelecek" paneli ise Zirve'nin en dikkat çekici panellerinden biri oldu. Merthan Yalçın'ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Ferit 'WTCN' Karakaya, Kemal 'Kendine Müzisyen' , Berke 'Thaldrin' Demir sektörün geleceğine ışık tuttu.

ÇOK YOĞUN KATILIM
Para Dergisi Yazarı Volkan Akı'nın moderatörlüğünde gerçekleşen 'Bu Oyunu Nasıl Kazanırız' panelinde Ingame Group Kurucu Ortağı Genco Alp, Riot Games Türkiye Direktörü Erdinç İyikul, Netmarble Türkiye Direktörü Mesut Üzümcü, Women In Games Başkanı Simay Dinç, Multiplayer Kurucu Ortağı Cihat Bakır şirketlerin E-Spor yatırımlarına uzun vadeli yaklaşmaları gerektiğini söyledi.

MÜFREDATA DAHİL OLACAK
Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı , E-Spor'da daha yolun çok başında olduklarını ve hedeflerinin Türkiye'yi bu alandaki lider ülkelerden biri yapmak olduğunu söyledi. ile işbirliği yaparak liselerarası E-Spor turnuvaları düzenleyeceklerini ifade eden Özdemir, müfredata E-Spor dersleri koyulması için çalıştıklarının altını çizdi.

  1. 12.10.2019

Turkuvaz Medya'dan E-Spor zirvesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN