"Vuvuzela yasaklansın" - Son dakika Dünya Kupası haberleri - Fotomaç
16 Ekim 2019, Çarşamba

" yasaklansın"

"Vuvuzela yasaklansın"

'da düzenlenen Dünya Kupası'nda, borazana benzeyen ve rahatsızlık verici bir ses çıkarması nedeniyle sporseverlerin büyük bölümünün ''kabusu'' haline gelen yerel çalgı vuvuzelanın yasaklanmasını isteyenlerin sayısı artıyor.

Çoğunlukla Güney Afrikalı taraftarların maç boyunca çaldıkları fil sesi çıkaran vuvuzeladan rahatsız olanların görüş bildirmeleri için bir de internet sitesi kuruldu.

www.banvuvuzela.com ( yasaklansın) adresindeki sitede yapılan oylamada katılımcıların yaklaşık yüzde 83'ü vuvuzelanın yasaklanmasından yana görüş bildirdi.

Sitedeki ankete katılan 36 bin kişiden yaklaşık 30 bini ''vuvuzela yasaklansın'' derken, 6 bin kişi bu çalgının maçlarda çalınmasından rahatsız olmadığını belirtti.

Bu arada birçok internet sitesinde, Dünya Kupası'nı televizyonları başında izleyenler ''vuvuzelanın futbol izleme zevkini öldürdüğüne'' yönelik yorumlar yapıyor.

FIFA, statlarda anonsların duyulmasını engellemediği gerekçesiyle vuvuzelanın Dünya Kupası'nda yasaklanmasına gerek görmemişti.
  1. 12.06.2010
  2. Güncelleme: 06.07.2010 10:52

"Vuvuzela yasaklansın" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN