"Milliler vatansever değil" - Son dakika Dünya Kupası haberleri - Fotomaç
17 Ağustos 2019, Cumartesi

"Milliler vatansever değil"

"Milliler vatansever değil"

Fransa'da yabancı düşmanlığıyla tanınan aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin genel başkan yardımcısı Marine Le Pen, 2010 Dünya Kupası finallerinde mücadele edecek milli takım oyuncularını ''yeteri kadar vatansever olmamakla'' suçladı.

BFM televizyon kanalına konuşan Le Pen, ''milli takım oyuncularında vatanseverlik ruhu olmadığını ve bazı oyuncuların milli marşı söylemeyi bile reddettiklerini'' iddia etti.

Milli takım oyuncularının büyük bir kısmının farklı kökenlerden olduğunu ima eden Le Pen, futbolcuların gerçek vatansever gibi davranmadıkları görüşünü dile getirdi.

Aşırı sağcı partinin, daha önceki şampiyonalarda da çok fazla yabancı kökenli oyuncuya takımda yer verildiği yolunda getirdiği suçlama kamuoyunda sert tepkilere yol açmıştı.
  1. 03.06.2010
  2. Güncelleme: 03.06.2010 17:41

"Milliler vatansever değil" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN