Murat Nehri'nde rafting heyecanı - Son dakika DigerSporlar haberleri - Fotomaç
26 Haziran 2019, Çarşamba

Murat Nehri'nde rafting heyecanı

Murat Nehri'nde rafting heyecanı

Bingöl'ün Genç ilçesinde ", " projesi kapsamında Murat Nehri'nde rafting yapılmaya başlandı.

Genç Kaymakamlığı ile Gençlik ve Müdürlüğü tarafından gençlerin kötü alışkanlıklardan arındırılması amacıyla ", " Projesi başlatıldı. Proje kapsamında rafting için iki ayrı ekip kurularak temel eğitimler verildi. 'de Munzur Çayı'nda temel eğitimlerini tamamlayan sporcular, Bingöl'de Murat Nehri'nde ilk ranfting heyecanını yaşadı.İlk raftinge , Belediye Başkanı , Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Bülbül, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Engin Dağ'da katıldı.


"İLK RAFTİNG BİZLERİ MUTLU ETTİ"
Murat Nehri'nin rafting turizmine çok elverişli olduğunu belirten Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, "Murat Nehri'nde ilk defa rafting sporunun yapılması bizleri oldukça mutlu etti. Amacımız, rafting sporunu geliştirip Bingöl'ümüzü nehir sporlarında temsil edecek takımı oluşturmaktır. Bu vesileyle gençlerimizi raftinge yönlendirip kötü alışkanlıklardan da uzak durmalarını sağlayacağız. Bunların yanı sıra rafting sporuna çok elverişli olan Murat Nehrimizin ilerleyen zamanlarda turizme açılması ve burada şampiyonaların yapılması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz" dedi.

"İLÇEMİZE FARKLI BİR İLGİ KAZANDIRACAK"
Genç için yeni bir ilgi alanı oluşturacak rafting sporunun geliştirilmesi ve yaygılaştırılması için gerekli desteği vereceklerini belirten İlçe Belediye Başksnı Mehmet Zeki Dirik ise: "Kaymakamımızın desteğiyle yakılan bu meşalenin her daim yanması ve gelecek yıllara ışık tutması için bize düşen ne varsa, Genç Belediyesi olarak imkanlar dahilinde desteğimizi sunacağız. Bu önemli aktiviteler gençlerimizi koruyacağı gibi ilçemize de farklı bir ilgi kazandıracaktır. Her yönüyle önemli bulduğumuz bu aktivitenin geliştirilmesi hususunda ayrı bir hassasiyetimiz olacak. Aktiviteyi gerçekleştiren ve emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum"ifadelerini kullandı.

  1. 24.04.2019

Murat Nehri'nde rafting heyecanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
BİZE ULAŞIN