Atatürk ve şehitleri gökyüzünde andılar

Base jump (serbest düşüş) ve wingsuit (yarasa adam uçuşu) sporcusu ile yamaç paraşütü pilotu , Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla 'de uçuş gerçekleştirdi.

Diğer Sporlar Haberleri Giriş Tarihi: 19 Mart 2019 Salı 20:27

Sporcular Koçak ve Toy, 2 bin rakımlı Atabarı Kayak Merkezi ile 'nin en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe arasında uçuş planladı.

Yaklaşık 1 kilometrelik uçuş için kayak merkezinden atlayış gerçekleştiren sporculardan , kenarına, Toy ise Atatepe'deki alana iniş yaptı. Her iki sporcu atlayışlarını kamerayla kayıt altına aldı.

Koçak, atlayışın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 6 ay önce "Gökperest" adlı takım kurduklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Bu takımla Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu yerden uçuş yapmak hep aklımdaydı. Takım arkadaşlarımla buraya geldik. Atabarı Kayak Merkezinden takım arkadaşım Ferdi Toy ile uçuş yaptık. Burası Atatepe'ye bin metre yatay mesafede ve 500 metre yükseklikte. 5 dakikalık uçuşun ardından Atatürk heykelinin üzerinden geçtik ve ben Çoruh Nehri yanına iniş yaptım."

Atlayışlarında hava şartları dolayısıyla çok zorlandıklarını dile getiren Koçak, "Hava çok soğuktu. Rüzgar çok sertti ve kötüydü. Çok üşüdük ama ulaştığımız sonuca değdi." ifadelerini kullandı.

Koçak, amacının Zaferi'nin yıl dönümünde 'ü, ve şehitleri anmak olduğuna işaret ederek, "Bu, bizim takımımızın atlayış projeleri için bir başlangıçtı. Artvin'de bundan sonra yine atlayışlar yapmayı planlıyoruz." diye konuştu.

ise Gökperest takımı sporcuları olarak farklı atlayışlar için yollarda olduklarını ifade etti.

SON DAKİKA