Euro 2024'te iddialıyız – Fotomaç – 14 Ocak 2018
HEPSİ
  18 Ekim 2018, Perşembe

  Euro 2024'te iddialıyız

  Euro 2024'te iddialıyız

  Spor Bakanı Bak, Euro 2024 adaylığımız için “Sporun içinden gelen Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yaptığımız tesisler ve başarılı organizasyonlarla en kuvvetli aday biziz” dedi

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Türkiye, Euro 2024 adaylığı konusunda çok iddialı" dedi. "Türkiye'nin özellikle sporun içerisinden gelen sporu çok iyi bilen Cumhurbaşkanımızın önderliğinde spor tesislerine çok büyük yatırımlar yaptı" diyen Bak sözlerini şöyle sürdürdü, "Türkiye dünyada spora en çok yatırım yapan ülkelerin başında geliyor. Şu anda tamamlanmış 14 stadımız ve devam eden 6 stadımızın yaş ortalaması 1.7'dir. Almanya'nın statlarının yaş ortalaması 30-40. Elbette ki adaylıkta bizim şansımız oldukça yüksek. Türkiye bir spor ülkesi." Türkiye'nin büyük spor organizasyonları yaptığını hatırlatan Bak, " 2017 yılında Avrupa Basketbol Şampiyonası'nı organize ettik. Aynı yıl İşitme Engelliler Olimpiyatını organize ettik. Türkiye'nin organizasyon yeteneği çok yüksek. Bu anlamda bakıldığında biz şanslıyız. Rakibimiz Almanya da olsa, kim olursa olsun biz gerekli tüm yatırımları ve tesisleri yaparak aday olduğumuzu duyurduk. Türkiye adaylık noktasında iddialı. Türkiye güvenli bir ülke. Türkiye en az Paris, Londra ve Berlin kadar güvenli bir ülke"açıklamasını yaptı.
  1. 14.1.2018
  Etiketler:

  Euro 2024'te iddialıyız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN