TUR 2018'de üçüncü etabın galibi Sam Bennett
22 Şubat 2019, Cuma

TUR 2018'de üçüncü etabın galibi

TUR 2018'de üçüncü etabın galibi Sam Bennett

54'üncü 'nun 137.2 kilometrelik Fethiye   etabını Bora Hansgrohe Takımı'ndan kazandı.

Bennett, 3 saat 16 dakika 27 saniye ile TUR 2018'in üçüncü etabında gülen isim oldu. 'ndan ise büyük bir başarıya imza atarak etabı tekerlek farkı ile beşinci bitirdi. Saat 13.15'te verilen startla birlikte 137 sporcu etabı kazanmak için pedal çevirdi.


TIRMANIŞ PRİMİ SONUÇLARI
33.3'üncü kilometre geçilirken etabın tırmanış primini alan sporcular belli oldu.
Tırmanış priminin kazananı 'ndan oldu. İkinciliği kırmızı mayo sahibi Euskadi Basque-Murias Takımı'ndan , üçüncülüğü 'ndan , dördüncülüğü de Türk Milli Takımı'ndan elde etti. Böylece kırmızı mayoyu yarınki - Selçuk etabında Benat'ın giymesi kesinleşti.


YAĞMURLA GELEN SPRİNT PRİMİ
Sprint prim kapısını geçerken ise şu sonuçlar elde edildi:
1 - Sport Vlaanderan Takımı / Van Rooy Kenneth
2 - Manzana Postobon Takımı / Reyes Ortega Aldemar
3 - Euskadi Basque - Murias Takımı / Txoperena Matxikote Benat.


ONUR BALKAN'DAN ÖNEMLİ BAŞARI
TUR'un başından bu yana Mayosu'nu kazanma adına büyük bir uğraş veren Onur Balkan ise 'yu yarınki Marmaris - Selçuk etabında da taşımaya hak kazandı. Etabın 101.8'üncü kilometresinde gerçekleşen Türkiye Güzellikleri Prim kapısından Türk Milli Takımı'ndan Muhammed Atalay birinci geçerken, Feritcan Şamlı ikinciliği, Sport Vlaanderan Takımı'ndan Van Rooy Kenneth de üçüncülüğü aldı. Böylece puan üstünlüğü ile yerini koruyan Onur Balkan yarınki etapta da beyaz mayoyu taşımaya hak kazandı.


YARIN MARMARİS - SELÇUK ETABI KOŞULACAK
54'üncü yarın en zor etaba sahne olacak. 206.9 kilometrelik Marmaris - Selçuk etabı yarın koşulacak. TUR, pazar günü İstanbul'un tarihi merkezlerinden biri olan Sultanahmet Meydanı'nda sona erecek.

  1. 11.10.2018 17:31

TUR 2018'de üçüncü etabın galibi Sam Bennett haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN