''Sporda çağ atladık'' – Fotomaç – 02 Ekim 2017 ;
HEPSİ
  12 Aralık 2017, Salı

  ''Sporda çağ atladık''

  ''Sporda çağ atladık''

  53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun tanıtımında konuşan Cumhurbaşkanı , “Ülkemiz yatırımlar neticesinde farklı spor dallarında ciddi başarılar elde etti. Sporcuların desteklenmesi için çalışıyoruz” dedi.

  53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun tanıtım töreni dün yapıldı. Beştepe'deki tanıtıma katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet olarak sporun her alanına katkı sağlamak için çalıştıklarının altını çizip "Bugün bazı sporlar, belli ülkelerle anılır hale geldi. Ülkemiz de son 15 yılda yatırımlar neticesinde farklı spor dallarında ciddi başarılar elde etti. Daha önce varlık gösteremediğimiz kategorilerde bile sporcularımız, madalya kazanmaya başladılar. Elbette henüz istediğimiz yerde değiliz. Daha kat etmemiz gereken önemli bir mesafe var; ama devlet olarak altyapı imkanlarından sporcuların desteklenmesine, uluslararası organizasyonlardan tanıtıma kadar her alanda sporun gelişmesi ve yaygınlaşması için gayret ediyoruz" dedi.

  DESTEKLERİMİZ SÜRECEK
  Özellikle bisiklet sporuna verilen desteğin devam edeceğini dile getiren Erdoğan, "Bisikleti şehirlerimizde yaygınlaştırmak, şehirlerimizde belediyelerimizle birlikte bisiklet yollarının yapımı ve çoğaltılmasıyla gençliğin bunları sahiplenmesini sağlamak önemli adımlarımızdan" dedi. Erdoğan yarışa katılacak sporculara da başarı dileyip "Rabbim sporcularımıza kuvvet versin" temennisinde bulundu.

  BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ
  Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Salcano Bisiklet'in Yönetim Kurulu Başkanı Salih Akgül, Yönetim Kurulu Üyeleri Bayram ve Yusuf Akgül tarafından, Dünya Bisiklet Birliği tarafından onaylanan ilk Türk bisiklet markası olan "Salcano" onaylı bisiklet takdim edildi. Erdoğan, daha sonra bisikletçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

  1. 02 Ekim 2017, Pazartesi
  2. Güncelleme: 13:27

  ''Sporda çağ atladık'' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN