'da testlerinin tamamı negatif çıktı!

1. Lig'i ekiplerinden Yılport 'da son yapılan testlerini sonuçları belli oldu. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, uygulanan testlerin tamamı negatif sonuçlandı.

TFF 1.Lig Haberleri Giriş Tarihi: 19 Kasım 2020 Perşembe 14:22 Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020 Perşembe 16:30

1. Lig'de corona virüsünden en fazla etkilenen takımlardan biri olan 'da yapılan son testinde tüm futbolcuların sonucu negatif çıktı.

Sezon başından bu zamana kadar ortalama her hafta 6-7 futbolcusu corona virüsüne yakalanan Samsunspor'da hafta içi gelen üzücü haberin ardından sevindirici bir gelişme yaşandı. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve Genel Menajer Mustafa Aztopal'ın corona virüsüne yakalandığının açıklanmasının ardından, bugün yapılan açıklamada son corona virüsü testinde tüm futbolcuların sonucunun negatif çıktığı belirtildi. Samsunspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Dün yapılan Kovid-19 test sonuçlarında herhangi bir oyuncumuzda pozitif vakaya rastlanmamıştır" denildi.

Samsunspor'da daha önce kadroda bulunan 25 futbolcudan kaleci Nurullah Aslan, , , Yalçın Kılınç, Veli Çetin, Erkam Reşmen, Kevin Boli, Vukan Savicevic, Oğuz Gürbulak, Gökhan Alsan, Muhsin Yıldırım, , Buğra Çağıran, Burak Çalık, , Ahmethan Köse, Edwin Gyasi, Ange Plumain ve Tomane corona virüsüne yakalanıp, atlatmıştı.

Hafta sonu Giresunspor ile karşılaşacak Samsunspor'da korona virüsü nedeniyle oynamayacak futbolcu bulunmazken, sakatlıktan kurtulmaya çalışan Tomane, Boli ve Muhsin'in durumu ise maç günü belli olacak.

SON DAKİKA