isyan etti: Oyuncularım yediği tekmelerden şikayetçi! Hakemler...

, son olarak Süper Lig'in 16. haftasında Kayserispor'a konuk olmuş ve mücadeleden 2-0'lık galibiyetle ayrılmıştı. Maç sonrası siyah beyazlılarda teknik direktör , hem takımın genel gidişatı hemde saha içerisinde yaşananlara dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte o sözler...

Beşiktaş Haberleri Giriş Tarihi: 05 Ocak 2021 Salı 09:58 Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021 Salı 11:21

Süper Lig'de üst üste 4. galibiyetine Hes Kablo Kayserispor deplasmanında imza atarak, 81 hafta ve 862 gün sonra liderlik koltuğuna oturan 'ta, Teknik Direktör karşılaşmanın ardından soyunma odasında oyuncularını tek tek tebrik etti.

Milliyet Gazetesi'nden Serdar Sarıdağ'ın haberine göre; Hem futbolcularıyla hem de yöneticilerle ligde bulundukları yeni pozisyonu değerlendiren Yalçın'ın, "Yoğun maç trafiğinde artık kolay karşılaşma olmadığını söylemiştim. Düşündüğümüz gibi bu maç da zor geçti. Nasıl oynadığımızdan daha çok, kaç puan aldığımız önemli. Zamanı gelince iyi futbol da oynarız kimse endişelenmesin" dediği öğrenildi.

Ocak ve Şubat aylarında çok sayıda zorlu maça çıkacaklarını hatırlatan siyah-beyazlı hoca, zirvede kalabilmenin önemine vurgu yaptı.

Sadece 'ın değil yarıştaki diğer takımların da puan odaklı oynadıklarını dile getiren 'ın, "Elimizden geldiği kadar rotasyonu geniş tutmaya çalışıyoruz. Bize karşı oynayan takımların önceliği bir puanı garanti altına almak.

Elbette bu durum bizi sıkıntıya sokuyor ama tüm bunları aşmak zorundayız. Lideriz fakat burada kalıcı olmak önemli. Şampiyonluktan bahsetmek için henüz erken. Elbette hedef şampiyon olmak ancak yolumuz daha çok uzun" ifadelerini kullandığı bildirildi.

RAKİPLERİN SERT FUTBOLU
Bu arada deneyimli hocanın, yöneticilerle yaptığı görüşmede son dönemde rakiplerin kendilerine karşı sert futbol oynadığını da söylediği belirlendi.

'ın, "Rakiplerin bize karşı katı savunma anlayışıyla oynaması çok normal, yapacak bir şey yok. Fakat anlamadığım bir nokta var.

Neden her maç bize karşı çok sert oynuyorlar. Oyuncularımın hepsi yedikleri tekmelerden şikayetçi. Hakemler bunları görmüyorlar mı?" ifadelerini kullandığı aktarıldı.

SON DAKİKA