"Doğru yoldan şaşmayız" - Son dakika Beşiktaş haberleri - Fotomaç
23 Ekim 2019, Çarşamba

"Doğru yoldan şaşmayız"

"Doğru yoldan şaşmayız"

"Bizim yaptığımız işin en önemli finali topun çizgiyi geçmesidir. Ama o top 'çizgiyi ne olursa olsun da geçsin' bizim camiamızın işi değil, başka camiaların işi olabilir. Hedefini kaybetmiş, sadece maddi imkanları için burada bulunan oyunculardansa hedefi olan, ruhu olan bir takıma tekrar dönmemiz lazımdı. Bunun ilk adımlarını attık."

Beşiktaş Başkanı Orman, Adana Beşiktaşlılar Derneği tarafından düzenlenen toplantıda 250 kongre üyesiyle bir araya geldi. Başkan Orman, şampiyonlukların ve maç kazanmanın elbette çok önemli olduğunu belirterek, "Bizim yaptığımız işin en önemli finali topun çizgiyi geçmesidir. Ama o top 'çizgiyi ne olursa olsun da geçsin' bizim camiamızın işi değildir. Onlar başka camiaların işi olabilir. Biz 'Hakkı'nla oyna Şeref'inle kazan, Şeref'inle oyna Hakkı'nla kazan' kültüründen gelmiş bir camiayız. Biz elimizden geldiği kadar kendi çizgimizde, kendi

KÜÇÜLDÜK AMA 7 TRANSFER YAPTIK
Başkan Orman bir yandan küçüldüklerini, bir yandan da büyüme stratejilerine devam ettiklerini belirterek: "Bu sene yaklaşık 20 milyon avronun üzerinde bütçe daralması yaşadık. Ama 7 de transfer yaptık. Takımın yaş ortalamasını 4 yaş gençleştirdik. Dünyanın her tarafında bir ekonomik kriz var. Bu krizden olabildiğince kulübümüzü etkilenmeden çıkarmamız için daralmamız lazımdı. Hedefini kaybetmiş, sadece maddi imkanları için burada bulunan oyunculardansa hedefi olan, ruhu olan bir takıma tekrar dönmemiz lazımdı. Bunun da bu sene ilk adımlarını attık."

BÜYÜK İŞLER YAPACAĞIZ
Bu sezon iyi bir kadro kurduklarını ifade eden Orman, sezon hedefiyle ilgili şunları kaydetti: "Abdullah hoca ve ekibine çok inanıyorum. Bu sene, Allah büyük sakatlıklar vermediği sürece, camia bütünlüğümüzü sağladığımız sürece şampiyon olacağımıza gerçekten çok inanıyorum. Sizler de inanın, dünyanın en güzel stadında oynuyoruz, dünyanın en güzel kamp tesislerini oluşturduk. Tesislerimizle, imkanlarımızla, marka değerimizle çok müthiş bir kulübüz. Yapmamız gereken şey, günlük sonuçlar değil, hayat uzun bir maratondur, bazı maçlar istediğimiz gibi gelişmeyebilir. Benim inancım şudur, Abdullah hoca ve talebeleri bu sene çok önemli işler yapacaklar."

TUZAĞA DÜŞMEYİZ
Beşiktaş Başkanı , özellikle sosyal medya üzerinden yaşananlara tepki göstererek, "Bir hata bulalım da oradan Beşiktaş'ı bir yere getirelim çabası içerisine düşenler olur fakat biz bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Bu Beşiktaş bizim Beşiktaş'ımız. Taraftar demek taraftan geliyor, biz Beşiktaş'ın tarafıyız. Hatalar oluyor mudur, oluyor. Yaşayan, hareket eden her şey hata yapar" ifadelerini kullandı.

4-5 OYUNCU ALTYAPIDAN GELECEK
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, altyapıya önem verdiklerini anlatarak şu ifadeleri kullandı:
"Abdullah hoca ile beraber, önümüzdeki 1-2 sene içerisinde futbol A takımı içerisinde en az 4-5 kişi, şu andaki altyapıdan gelmiş oyunculardan oluşacaktır. 7,5 senedir, her dakikamı her saniyemi Beşiktaş için harcıyorum. Camiamızı mutlu etmek için uğraşıyoruz ve inşallah da elimizden geldiği kadar da mutlu etmeye çalışıyoruz."

KUM SAATİ TERSE ÇALIŞIYOR
Yaklaşık 2.5 senelik görev süresi kaldığını belirten Fikret Orman, "Yavaş yavaş kum saati tersine doğru çalışıyor. Ondan sonra da yeni bir başkanla Beşiktaş hayatına devam edecek. Bu süreç içerisinde bizler olabildiğince bütün gücümüzle Beşiktaş'a hizmet etmeye çalışıyoruz. Bir daha seçime girmeyeceğim. Seçime girmeyeceğimiz için de bizim tek amacımız Beşiktaş'a hizmet" dedi.

BURAK HAFTAYA
Fikret Orman, zor bir sezon olacağını ligin başında söylediğini ifade ederek şöyle devam etti: "Yaklaşık 10 senedir oynamış olduğumuz bir oyun düzeni var. Ondan, Abdullah hocamızla beraber yeni bir oyun düzenine geçtik. Her gün üstüne koyarak gidiyoruz. Transferlerin de yavaş yavaş takıma intibak etmesi, sakatların da dönmesi, artık Atiba da döndü, bir tek Burak Yılmaz kaldı. Burak da önümüzdeki hafta takımdaki yerini alacak."
  1. 14.9.2019

"Doğru yoldan şaşmayız" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN