Vodafone Arena örnek stat olacak – Fotomaç – 13 Mayıs 2016 ;
HEPSİ
  14 Aralık 2017, Perşembe

  Vodafone Arena örnek stat olacak

  Vodafone Arena örnek stat olacak

  , Vodafone ve Katar üst düzey yöneticileri, Vodafone Arena’da bir araya gelerek Katar'a Türkiye’deki teknoloji uzmanlığı aktarılması için bir iyi niyet sözleşmesi imzaladı.

  'nin ilk akıllı stadyumu Vodofone Arena, akıllı stadyum altyapısıyla, 2022 Katar Dünya Kupası'nda kullanılacak 8 stadyumda kurulması planlanan akıllı stadyum altyapısına model olacak. Akıllı stadyum alanında deneyim ve uzmanlığını Katar'a ihraç etmeye hazırlanan Vodofone Türkiye, Katar'a sunacağı uzun vadeli desteğin bir göstergesi olarak Vodofone Katar ile iyi niyet sözleşmesi imzaladı.

  "Sadece bir stadyum değil, bir yaşam merkezi"

  İmza töreninde açıklamalarda bulunan Başkanı Fikret Orman, Vodofone Arena'nın sadece bir stadyum değil bir yaşam merkezi de olduğunu belirterek, "Beşiktaş olarak dünyanın en değerli lokasyonlarından birinde, bu lokasyona yakışan, dünyanın en güzel stadyumlarından birini yapmanın gururunu yaşıyoruz. Vodafone Arena, sadece bir stadyumu değil; aynı zamanda bir eğlence merkezi, konser arenası ve moda merkezi. Her gün yaşayacak bir bina, yaşam merkezi. Stadyumun çiminden aydınlatmasına, yaşam alanlarından koltuklarına varıncaya kadar her bir noktası takımımızın performansını, taraftarlarımızın ve ziyaretçilerimizin rahatını en üst seviyeye çıkartacak şekilde büyük bir özenle tasarlandı. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Vodafone Arena'yı benzerlerinden ayıran ve öne çıkartan en önemli özelliklerinden bir tanesi de eşi ve benzeri olmayan teknolojik altyapısı. Şimdi bu altyapının, büyük bir futbol yatırımı yapılan Katar'a örnek oluyor olmasından büyük bir mutluluk duyuyorum" dedi.

  "Vodafone Arena, Katar'daki 8 stadyuma model olacak"

  Basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt Türkiye'nin en büyük sponsorluk anlaşmasını başarıyla sürdürdüklerini ifade ederek, "Vodafone Türkiye olarak 2013'ten bu yana Beşiktaş'ın sponsoruyuz. 150 milyon doları aşan toplam değeriyle Türkiye'nin bu en büyük sponsorluk anlaşmasını başarıyla sürdürüyoruz. Sponsorluğumuzun başlangıcından bu yana çok güçlü bir pazarlama ve iletişim planıyla Beşiktaş ve Vodafone Arena markalarına önemli yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu yatırımlarımızın en büyüğünü, Türkiye'nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Arena için yaptık. Dijital Dönüşüm vizyonumuzun bir abidesi olarak, İstanbul ve Türkiye'nin kalbindeki yerini alan Vodafone Arena'ya dünyanın en ileri teknolojik altyapılarından birini kurduk. Şimdi de bu akıllı altyapıyı Katar'a ihraç edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Vodafone Arena, 2022 Katar Dünya Kupası için inşa edilen 8 stadyumda kurulması planlanan akıllı stadyum altyapılarına Vodafone Katar için model olacak. Biz de bu konudaki bilgi birikimimizi ve deneyimimizi Vodafone Katar ile paylaşacağız ve kendilerine gerekli her tür desteği sağlayacağız" açıklamasını yaptı.

  "Vodafone, yenilikçi yüzünü Katar'a taşıyacak"

  Türkiye ile işbirliği yapmaktan mutlululuk duyduğunu ifade eden Vodafone Katar İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mohamed Al-Sadah da, "Vodafone Katar olarak, akıllı stadyum konusundaki uzmanlık ve deneyimini Katar'a aktarmak üzere Vodafone Türkiye ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Vodafone, dünyanın en büyük telekomünikasyon firmalarından biri olarak, deneyimini ve yenilikçi gücünü Katar'a taşıyarak, gerek Katar 2022 Dünya Kupası'nda gerekse Katar Ulusal Vizyon 2030 için kullanılmak üzere dünya çapında bir telekomünikasyon altyapısı kuracak. Katar'ın 2022 Dünya Kupası hazırlıkları hız kazanırken, taraftarların süper hızlı bağlantı konusundaki beklentileri de artıyor. Bundan 6,5 yıl sonra online video, fotoğraf ve mesaj paylaşımı taraftar deneyimi açısından her zamankinden daha önemli olacak. Ortadoğu'nun ilk Dünya Kupası için 1 milyonun üzerinde insanın bu bölgeye seyahat edeceğini düşündüğümüzde, Katar'da sağlayacağımız bağlantı ve paylaşma düzeyi sıradışı olacak. Dünya Kupası sırasında taraftarların bağlantılı kalmasını sağlayacak yenilikçi teknolojilerle unutulmaz bir deneyim sağlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.
  Vodafone Türkiye'nin uzmanlığıyla Katar'da kurulacak akıllı stadyum altyapıları, 2022 Katar Dünya Kupası'nın yanı sıra yine Katar'da düzenlenecek 2019 IAAF Dünya Atletizm Şampiyonası'nda da kullanılacak.
  1. 13 Mayıs 2016, Cuma
  2. Güncelleme: 15:43
  Etiketler:

  Vodafone Arena örnek stat olacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN