Beşiktaş satılıyor mu? – Fotomaç – 20 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  14 Aralık 2017, Perşembe
  Beşiktaş satılıyor mu?

  'ın bulunduğu sıkıntılı duruma vurgu yapan Ahmet Nur Çebi, bu durumdan kurtulmanın yolunu da anlattı.

  'ın bulunduğu sıkıntılı duruma vurgu yapan Ahmet Nur Çebi, bu durumdan kurtulmanın yolunu da anlattı. A.Ş'nin satılmasının düşünülmesi gerektiğini ifade eden Çebi, bu yöntemle takımların borç yükünden kurtulabileceğini ileri sürdü. Fanatik'te yer alan habere göre; Çebi'nin olay yaratacak sözleri şöyle:

  ANLATMAK ÖYLE KOLAY DEĞİL
  Çebi, 'Konuyu araştırdım. İngiltere'de, Arap, Rus ve Amerikan sermayeli iş adamları kulüpleri satın almışlar. Fransa ve İspanya'da da benzer örnekler ortada. Bunu 'de uygulamak nasıl olacak bilemiyorum. Bu durumu taraftara çok iyi açıklamalıyız. Böylece en azından futbol A.Ş.nin hisseleri satışa çıkarılabilir.. Taraftara bunu anlatmak, ikna etmek de öyle kolay iş değil. Bu da bir gerçek. Toplum olarak yeniliklere açık, çabuk ayak uyduran dinamik yapımız yok' dedi.

  SATIN ALAN HATA YAPMAZ

  Kulübün satın alan kişinin hata yapmayacağını çünkü kendi parasını yöneteceğinin altını çizen Ahmet Nur Çebi, Türkiye'de bu durumun pek kolay olmayacağını da dile getirdi:

  Çok büyük paraları cebinden basan biri, asla yönetimsel hataya yer bırakmaz. Kendi parasını yöneteceği için elbette farklı yönetim anlayışı ve tarzı getirir. Konulara tam sahip olmadığım için net bir şey demem de mümkün değil. Bu çok önemli bir konu ve Türkiye'nin bunu konuyu tartışması gerekir. Olur ya da olmaz orası ayrı ama Avrupa'da örnekleri ve bu konuda başarılı olan kulüpler de ortada. Bizde ki farklı durum şu: Onlar sadece futbol kulübü, biz ise sosyal içerikli bir kulüp yapılanmasındayız.

  60 MİLYON NE Kİ
  Kulüplerin kazandığı paralarla hem borçları ödemenin hem de kulübü yönetmenin oldukça güç olduğunu savunan Ahmet Nur Çebi işlerinin gerçekten zor olduğunu söyledi.

  Kulüplerin borç yükü gerçekten çok ağır. Beli doğrultmak güç. Divan kurullarında da takımların borçları açıklandı. Geçmişten gelen mali tablo ortada. Stadımız bitse, tüm gelirler 60 milyon civarında olacak. Gider ise 140 milyon olarak tahmin ediliyor. Bu denge içinde biz gerçekten mucize yapıyoruz. Bir yandan stat yapıp, diğer yandan bu dengeyi kurmaya çalışıyoruz. İşimiz zor ama bu yükün altına elimizi soktuk, Allah'ın izniyle de kaldıracağız.

  TRANSFER AY SONU

  Transfer çalışmalarıyla alakalı olarak da açıklama yapan Çebi, transferin bu ay sonunda netleşeceğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti;

  'Bilic, belli mevkilere takviye istedi. Dış transfer konusunda Erdal Torunoğlu'na görev tebliğ ettim. Çalışmalarını sürdürüyor. Ay sonunda gelip yaptığı görüşmeleri anlatacak. Ben de bunu yönetime getireceğim orada karar alacağız. Benimsediğimiz isimleri ara dönem kampından önce kadromuza katacağız. Şu an için kesin anlaşmaya vardığımız futbolcu yok. Şampiyon olmak için üstümüze düşen her şeyi yapacağız...'

  MAÇA İLGİ YOK
  maçının biletlerinin satışına ilgi yok denecek kadar az. Pazar günü Başakşehir'deki maç için satışa çıkan biletlerin satışında henüz 4 bin rakam anca geçilebildi.

  KULÜPTEN YALANLAMA GELDİ
  Beşiktaş İkinci Başkanı ve Futbol Şubesi Başkanı Ahmet Nur Çebi, kendisi hakkında bir spor sitesinde çıkan haberi yalanladı.
  Çebi, siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Orhan Yıldırım ile basına açık olan antrenmanda karşılaştım. Orhan Yıldırım, kısa sohbetimizde kendi fikirleri olarak bana anlattığı düşünceleri, benim ağzımdan çıkmış gibi kamuoyunu yanıltacak şekilde yayınlamıştır. Orhan Yıldırım'ın haberde bana atfen kullanmış olduğu kendisine ait fikirleri sadece dinledim ve kendisine bu fikirleri ile ilgili şu cevabı verdim; 'Beşiktaş büyük bir kulüptür. Tüm Türkiye'deki kulüpler içinde bu tür uygulamaları yapmak mümkün değildir.' Orhan Yıldırım'ı kendisine ait fikirleri sanki benimmiş gibi yayınladığı için kınıyorum" dedi.

  1. 20 Kasım 2014, Perşembe
  2. Güncelleme: 20:01

  Beşiktaş satılıyor mu? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN