Dünya bizi konuşacak - Son dakika Beşiktaş haberleri - Fotomaç
19 Ekim 2019, Cumartesi

Dünya bizi konuşacak

Dünya bizi konuşacak
Başkanı , kulübe Avrupa ve dünya arenasında başarılarla dolu bir vizyon kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Başkan Orman, "Beşiktaşımıza; bir semt takımı olarak doğup, dünyanın tanıdığı bir kulüp haline getiren şanlı tarihine yeni zaferler, yeni şampiyonluklar, dünya arenasında başarılarla dolu devamlılık, çağdaş vizyon kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 19.03.2014'te Beşiktaş'ın 111. yılını kutlayacaklarını belirten Başkan Orman, "18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşları'nda kaybettiğimiz kulübümüzün sporcularının da aralarında bulunduğu çok sayıda vatan evladını saygıyla ve sevgiyle anıyorum" diyerek Kaptan Kazım'ın Çanakkale Savaşı'nda şehit düşmeden önce yazdığı şu şiiri paylaştı:

Hayatı süsledik izharı ittihatla bugün
Yolunda gençliğin ulvi değil miydi birleşmek
Sebatı bayrağımız yaptık, i'tilamız için
Neticesiz ve boş olmaz sebatla hiçbir emek
Dakikalar bize bir nağbe nişad olsun
Kulübümüzde müceddet nücumu mevc vursun
Bu kainat bize hep gıpta ediyor isar
Biz onbir arkadaşız, lakin arkamız daha var
Bu zevk alemi dar zannedip de aldanalım
Vekar hak gibi sakin, nezih ve saf olalım
Fakat bu hal ile kuvvet gibi cesur olalım.
  1. 4.3.2014

Dünya bizi konuşacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN