CAS, Aslı'nın ek indirim talebini kabul etmedi - Son dakika Atletizm haberleri - Fotomaç
21 Eylül 2019, Cumartesi

CAS, Aslı'nın ek indirim talebini kabul etmedi

CAS, Aslı'nın ek indirim talebini kabul etmedi

Dünya Dopingle Mücadele Ajansı, doping cezası Uluslararası Tahkim Mahkemesi tarafından 4 yıla indirilen milli atletin ek indirim talebinin kabul edilmediğini, Aslı Çakır Alptekin'in 10 Ocak 2017 tarihinden itibaren yarışabileceğini duyurdu.

Uluslararası Tahkim Mahkemesi (CAS), doping cezası 8 yıldan 4 yıla indirilen milli atlet Aslı Çakır Alptekin'in ek indirim talebini kabul etmedi.

Dünya Dopingle Mücadele Ajansının (WADA) internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, biyolojik pasaportundaki anormal veriler nedeniyle doping yaptığına kanaat getirilen ve ikinci kez doping yapmaktan 8 yıl pistlerden men edilen, CAS'a yaptığı başvuru sonucu cezası 4 yıla indirilen Aslı'nın, Avrupa Atletizm Şampiyonası ve 2016 Rio Olimpiyatları'na katılabilmek için yaptığı ek indirim talebi reddedildi.

Buna göre milli atlet, 10 Ocak 2017 tarihinden itibaren resmi olarak yarışabilecek.

CAS, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliğinin (IAAF) karıştığı dopingde yolsuzluk ve rüşvet skandalının soruşturması sürecinde, "değerli bilgiler vererek yardımcı olduğu" gerekçesiyle, milli atletin indirim talebini olumlu karşılayarak, cezasını 4 yıla indirmişti.

Atletizm Federasyonu da, bu gelişmenin ardından 5 Temmuz'dan itibaren yarışabileceğini duyurduğu Aslı için özel olarak olimpik deneme yarışı düzenlemiş ancak milli atlet, 1500 metrede olimpiyat kotası alabilmek için çıktığı ilk sınavda başarılı olamamıştı.

  1. 09.07.2016

CAS, Aslı'nın ek indirim talebini kabul etmedi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN