Ankaragücü Teknik Direktörü 'dan 'e tepki! "Takımı 10 kişi bırakma lüksümüz yok"

Teknik Direktörü , 4-1 mağlup oldukları maçının ardından yaptığı açıklamada, karşılaşmada kırmızı kart gören oyuncusu 'e epki gösterdi. Deneyimli teknik adam, "Biz ateş çemberinin içerisinde olan bir takımız. Takımı 10 kişi bırakma lüksümüz yok. Hele bu gibi maçlarda iki penaltı yaptırma lüksümüz yok" dedi.

MKE Ankaragücü Haberleri Giriş Tarihi: 27 Şubat 2021 Cumartesi 17:56

'in 27. hafta maçında deplasmanda karşılaştığı A. karşısında 1-0 öne geçmelerine rağmen karşılaşmayı 4-1 kaybeden 'nde Teknik Direktör , mücadele sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Karaman, maçta kırmızı kart gören 'i isim vermeden eleştirip, "Oyuna iyi başladık, golü bulduk. Golden sonraki dakikalardaki oyunumuz istediğimiz gibi değildi, biraz daha topu ayağımızda tutup, biraz daha pas, oyunda genişlik, derinlik oynayabilirdik. Yediğimiz golde üç tane oyuncumuz durup hakemden faul istiyor, yani o pozisyon gitti, akabinde gol oldu. Maçın en önemli püf noktası bir yediğimiz kırmızı kart, takımı 10 kişi bırakmak, doğru kırmızı, aynı olayı maçında ve burada yaptık ve iki tane penaltı yaptırdık. İki penaltıda çok gereksiz bir aksiyon. Dolayısıyla Hatayspor ligde konumu ve oynadığı oyun olarak iki penaltı birde 10 kişi kalırsanız çok zorluk yaşarsınız. Ama buna rağmen oyun 3-1 olduktan sonra 3-2'ye getirsek belki rakibi tedirgin edip, maçı başka yere götürebilirdik.Biz ateş çemberinin içerisinde olan bir takımız. Takımı 10 kişi bırakma lüksümüz yok. Hele bu gibi maçlarda iki penaltı yaptırma lüksümüz yok. Ama maalesef bunlar oluyor." dedi.

Karaman sözlerini şöyle sürdürdü: "Mutlak suretle önümüzdeki haftalarda bu puan kaybını telafi etmek zorundayız, rakip kim olursa olsun. Önümüzdeki hafta içinde ve maçlarımız var. Bunları telafi etmek zorundayız. Böyle basit bireysel hata yapmazsak, bugün iki penaltı ve kırmızı kart olmazsa bu maç başka yerlere gider. Oyunun ilk 20 dakikasında onu gösterdik. Dolayısı ile çalışacağız, daha farklı şeyler uygulayacağız. Hatayspor'u da tebrik ediyorum, başarılar diliyorum"

SON DAKİKA