'den kararı!

Sezon başında 'dan ekiplerinden 'e transfer olan Alexander Sörlorth'un kiralık olarak gönderileceği bu nedenle yeni rotasının olacağı iddia edilmişti. Konuyla ilgili son noktayı Sörloth'un hocası koydu. Genç teknik adam, "Sörloth'u bir şeyler görmeden transfer etmedik. Sörloth'un özel bir golcü olduğunu biliyoruz, bunu gördük." dedi.

Almanya Bundesliga Haberleri Giriş Tarihi: 16 Ocak 2021 Cumartesi 09:38

ekibi Teknik Direktörü , sezon başında transfer ettikleri ve Hee-chan Hwang hakkında gelen eleştirilere cevap verdi.

, "Sörloth'un potansiyeli ve dinamizmi var. Ayrıca, gol içgüdüleri çok iyi. Şu ana kadar oyunumuza adapte olmakta güçlük yaşadı. Sürekli olarak Sörloth için ödenen 20 milyon euro'yu konuşmanın, gündeme getirmenin hiçbir manası yok. Sörloth'u bir şeyler görmeden transfer etmedik. Sörloth'un özel bir golcü olduğunu biliyoruz, bunu gördük." dedi.

"BİRAZ ZAMAN VE SABIR"

Alman teknik adam, "Ocak ayında yeni forvet almayacağız. İki tane golcümüz var. Sezon başında Sörloth ve Hwang'ı aldık. İkisini de transfer ederken inancımız ve öngörülerimiz vardı. Her ikisi de kendini geliştirecek. Bu sadece biraz zaman alacak ve sabretmek gerekecek." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

17 MAÇTA 2 GOL ATTI

Geçen sezon 'da çıktığı 49 resmi maçta 33 gol atıp 11 asist yapan Sörloth, 20 milyon euro bonservisle Leipzig'in yolunu tutmuştu.

Sörloth, bu sezon 17 maçta 623 dakika süre aldı ve 1'i 1'i olmak üzere 2 gol attı.

SON DAKİKA