Kalpleri bizle atanlara hediye

2014 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası Haberleri Giriş Tarihi: 08 Eylül 2014 Pazartesi 01:20 Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2014 Pazartesi 02:13
MİLLİ Takım'ın koçu turları tek tek geçtiklerini belirtip hedeflerinin madalya olduğunu söyledi. Ataman "Son saniye, uzatmalar bakalım ne olacak. Bu yol inşallah madalyaya gidecek. Kalpleri 'de bizimle atan, dua eden herkese teşekkür ediyoruz. Artık Litvanya
maçına bakıyoruz" dedi.

Bu sezonki takımın karakterini "mucize" olarak tanımlayan Ataman, "Mucizevi bir maç daha oynadık. Hiçbir zaman maçı bırakmıyoruz. Bitime 6-7 dakika kala 14 sayı geri düşüyoruz ama savaşmaya devam ediyoruz. Bugün hücumda kötü oynadık. Emir, takımın en skorer oyuncusu ama ilk devre sıfır çekti. Maç boyunca oyun içinde her şeyi denedik. Yaptığımız tüm arayışları, son 2 dakika Emir Preldzic ile bulduk" diye konuştu.

Ergin Ataman, "Bu tip maçlarda geriden geldiğin zaman Allah da yardım ediyor. Allah yardım etti, kazandık. Dünyanın 8 takımı arasına girdik ama bu bir hedefti. Şimdi de gidebileceğimiz yerler başlıyor. Litvanya, yenebileceğimiz bir takım. Madalyaya kadar uzanmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Erdenay: "30 saniyede adımızı çeyrek finale yazdırdık"

A Milli Takım menajeri Harun Erdenay, "Takım resmen yenilmek istemiyor. Emir'in muazzam iki 3'lüğü maçı getirdi. Son saniyelerde Avustralyalı seyirciler aşağıya takımlarını tebrik etmeye giderken o anı göremediler. 30 saniyede adımızı çeyrek finale yazdırdık" şeklinde konuştu.

Maça müthiş bir karakter koyduklarını kaydeden milli basketbolcu Ender Arslan ise "Özellikle Emir'in karakteri mükemmeldi. Hücumda kötü oynuyoruz ama karakterimiz çok önemli. İnşallah bir adım kaldı. Madalyaya gitmek istiyoruz" dedi.

Oğuz Savaş da çok önemli bir galibiyet aldıklarını ve kazandıkları için çok şanslı olduklarını söyledi. Emir'in son iki sayısının "inanılmaz" olduğunu belirten Savaş, "Kötü oynadık. Avustralya iyi bir takım değil biz daha iyiyiz ama bugün bunu gösteremedik. Onlar da daha akıllı oynadılar. Sonuçta kazanan götürüyor, iyi oynayan değil" yorumunu yaptı.

SON DAKİKA