Baştan sona sıkıcı – Rıdvan Dilmen – Fotomaç ;
HEPSİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi

  Baştan sona sıkıcı

  Yazımı almak için beni aradıklarında" Maçın bitimine gerek yok" dedim. Başından sonuna kadar sıkıcı bir maç oldu. F.Bahçe'nin oynamayan futbolcuları ile Mönchengladbach'ın hemen hemen yedek kadrosu arasındaki maçta, Alman ekibi biraz daha ciddi bir görüntü sergiledi. F.Bahçe, bu karşılaşmaya hiç mi hiç hazır değildi...
  İlk yarıda gelen iki gol, ikinci yarıya F.BahçeTeknik Direktörü Kocaman'ın aynı kadro ile başlaması, kendi sahasında bekleyen Mönchengladbach'ın hemen hemen hiç pozisyon vermemesi, karşılaşmayı formalite maçı haline getirdi.

  Rakip organizeydi
  Maçın başında Mönchengladbach etkili geldi. 3-4 tane pozisyon buldu. Bunlardan yararlandı, biri penaltıdan iki gol yaptı. Mehmet Topal ile Selçuk Şahin'in dışında F.Bahçe'nin iki beki de hücuma çıkmayınca Alman takımı için savunma yapmak hiç zor olmadı.
  Önlem alınması çok ama çok kolay bir takım haline geldi F.Bahçe. Kaleci ile birlikte 7 oyuncusu hiç hücumu düşünmeyen, organize olmayan F.Bahçe'ye karşı; daha ciddi oynayan, daha organize bir görüntü sergileyen M'Gladbach, bulduğu 3. golle rahat bir galibiyet elde etti. Sahadaki futbolcular uzun maratonda hocalarına artı mesaj veremedi.
  Oyunun sonunda Caner, Cristan ve Kuyt'ı da sokmak çözüm getirmedi. Her şeye rağmen bu maçın F.Bahçe'den çok şey götüreceğini zannetmiyorum. Çünkü önünde oynayacağı çok zor lig, kupa ve Avrupa maçları var. Bu tür konsantrasyon düşüşleri normal karşılanabilir. Hocanın bu maçtan çıkaracağı tek artı, takımı zorlayacak isimleri görmekti. Onun dışında bu maçı teknik ve taktik açıdan yorumlamak doğru olmaz.

  Etiketler:


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle