Psikolojik baskı uygulandı, ben de suçu kabul ettim – Fotomaç – 20 Temmuz 2011 ;
HEPSİ
  20 Ekim 2017, Cuma

  Psikolojik baskı uygulandı, ben de suçu kabul ettim

  Psikolojik baskı uygulandı, ben de suçu kabul ettim

  Yazılı açıklama yapan : Gerçekleşmeyen suçu üstlendim

  Şike soruşturması kapsamsında takım arkadaşı İskender Alın ile birlikte tutuklanarak Metris Cezaevi'ne konulan İstanbul BŞB'li futbolcu , avukatı Hakkı Kurtuluş aracılığı ile kamuoyunda şok etkisi yapan açıklamalarda bulundu. Akın'ın, basında çıkan 'Şikeyi İbrahim Akın itiraf etti' şeklinde çıkan haberler üzerine yapmak zorunda kaldığını ifade ettiği açıklama şöyle:

  Emniyette reddettim
  "Savcılık sorgum esnasında soruşturma savcısı Mehmet Berk'in şike olayını itiraf etmem halinde tutuklanmayacağım yönündeki beyanları ve uygulamış olduğu psikolojik baskı nedeniyle gerçek olmamasına rağmen suçu kabul etmiş bulunmaktayım. Emniyette vermiş olduğum ifadede açıkça reddettiğim hususların savcılıkta kabul edilmiş olmasının temel sebebi bahsetmiş olduğum psikolojik baskıdır.

  Tutukluluğa itiraz etti
  Konuyla ilgili itirazlarımı ve savunmamı yargılama aşamasında yapacağımı ve gerçek dışı iddiaların tamamını reddettiğimi saygılarımla kamuoyunun bilgilerine sunarım." Kulübü 'un ligin ikinci yarısındaki Fenerbahçe ve Türkiye Kupası final maçında 'la oynadığı maçlarda para ve yarış atı karşılığında şike yapmakla suçlanan İbrahim Akın, avukatları kanalıyla tutukluluk kararına itiraz etti.

  1. 20 Temmuz 2011, Çarşamba
  2. Güncelleme: 03:02

  Psikolojik baskı uygulandı, ben de suçu kabul ettim haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.